HİZMETLERİMİZ

Isı Pay Ölçer ve Kalorimetre Uygulamaları

Merkezi sistemle ısınan yapılarda, ısı giderinin kullanıcılara, harcadıkları enerji miktarı ölçülerek, tüketim miktarlarına göre adil bir şekilde paylaşılması işlemi Isı Gider Paylaşımıdır. Apartman ve site sakinleri olarak bu sisteme geçmek sizlere % 40’a varan enerji tasarrufu sağlar. Ayrıca kullanıcının ortam sıcaklığını kontrol edebilmesi nedeniyle herkes konforuna göre ısınır, ihtiyaç dışında ısı tüketimi yapmaz. Kullanım miktarına göre ödeme yapar. Isı tüketiminin bireyselleşmesi ve herkesin tüketimine dikkat etmesi sonucu, ciddi bir enerji tasarrufu sağlanmış olur. Bu sayede enerjiyi ithal eden ülkemizin bütçesine katkı sağlanmış olunur.

Bu konfor ve tasarrufla birlikte ısı gider paylaşım sistemine geçilmesi yasal bir zorunluluktur. 2007 yılında yayınlanan 'Enerji verimliliği yasasının 5627 no.lu madde-7/(1)-c' ile (Merkezi ısıtma sistemine sahip binalarda, merkezi veya lokal ısı veya sıcaklık kontrol cihazları ile ısınma maliyetlerinin ısı kullanım miktarlarına bağlı olarak paylaşımını sağlayan sistemler kullanılır.) merkezi sistemle ısınan binalarda 'ısı gider sistemi' uygulamaya geçilmiştir. TC. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 02.05.2012 tarihinde yaptığı duyuruya bakınız. (www.bayindirlik.gov.tr)

ARDA ENERJİ SİSTEMLERİ olarak uzman mühendis kadromuz ve yetkili montaj ekibimizle DAF ENERJİ A.Ş. Çözüm ortağı olarak faaliyet göstermekteyiz. Merkezi sistemle ısınan site ve apartman yönetimlerinin talebiyle, gider paylaşım sisteme geçilirken, tesisat yapısına uygun cihazları belirlemek için, yerinde keşif çalışmalarıyla, sistemin detaylı analizini yapmaktayız. Bu analiz sonrasında, satış ekibimiz tarafından sisteminize uygun fiyat teklifimiz tarafınıza ivedilikle ulaştırılır. Yapılan sözleşmeler akabinde belirlenen tarihte yetkili montaj ekibimiz sistem kurulumunu gerçekleştirir. Binanızdaki ısıtma sistemi yeniden çalıştırılır ve kontrolleri yapılarak teslim edilir. Isıtma sezonu boyunca aylık olarak okuma-gider paylaşım hizmetleri tüketim verileri alınıp, tüketim değerlerine göre, ısı giderleri paylaştırılır ve daire bazlı gider bildirimleri site yönetimine zamanında iletilir.

Sistem kurulduktan sonra, site sakinlerinin okuma-gider paylaşım hizmetini zamanında ve sorunsuz alıyor olması ve sistemin sitenize konfor ve enerji tasarrufunu getirmiş olması gözlemlemek müşteri odaklı yaklaşımımızla bizleri de memnun edecektir. Sizlerin memnuniyeti ve başka sitelere de bizleri tavsiye etmesi şirketimiz adına en değerli kazançtır.